رد بر اخوان المسلمینمقالات

دانستنی‌هایی در مورد ترکیه و رئیس جمهور آن

دانستنی‌هایی در مورد ترکیه و رئیس جمهور آن، رجب طیب اردوغان

 

چند سالی هست که احزاب به اصطلاح اسلامی، برای کشور ترکیه تبلیغ کرده و این کشور را از هر لحاظ، پیشرو دانسته و حتی رئیس جمهور آن، رجب طیب اردوغان را شایسته‌ی خلافت و رهبری جهان اسلام می‌دانند. در این نوشتار کوتاه، نکاتی چند راجع به این کشور و رئیس جمهور آن به اطلاع خوانندگان محترم خواهد رسید.

ترکیه کشوری بی هویت است که هر روز رنگ عوض می‌کند… باری کشف عورت می‌کند تا در اتحادیه‌ی اروپا رای به عضویتش دهند… روزی دیگر هم ریشش را بلند می‌کند که ما او را به عنوان خلیفه‌ی مسلمین بپذیریم. ترکیه همه‌ی تناقضات و تضادها را در خود جمع کرده است.

ترکیه مثل شتر گری گرفته‌ای است که هیچ کس او را به خود نمی‌پذیرد. گمراهان او را بیرون می‌کنند و اهل هدایت هم پذیرای او نیستند. مثل فاحشه‌ای است که روی پله می‌رقصد. جز عرب، هیچ کسی را دشمن خود نمی‌داند. به خاطر همین نیز تلاش می‌کند تا در میان آنها فتنه به وجود آورد و اختلاف بیندازد. برخی مسلمانان نادان نیز او را تصدیق کرده‌اند و این طور به آنها باورانده شده که ترکیه نشانگر یک کشور نمونه‌ی اسلامی است.

اما حقیقت چیست؟ حقیقت این است که ترکیه یک کشور نمونه‌ی اسلامی نیست. ولی دارد برای ما فیلم بازی می‌کند!!!

در اینجا برخی از حقایقی که در مورد این کشورِ نمونه!!! یعنی ترکیه وجود دارد را برای شما ذکر می‌کنم تا بدانید که حقیقتِ ترکیه چیست…!

 

آیا می‌دانید:

با اتفاقیه‌ی لوزانِ اول یا معاهده‌ی اوشی، ترکیه‌ی وقت یعنی حکومت عثمانی، کشور مسلمان لیبی را به مبلغ 120 میلیون لیره‌ی طلا به ایتالیا فروخت؟

آیا می‌دانید که:

اردوغان بعد از تظاهرات مصر و برکناری حسنی مبارک، به مصری‌ها توصیه کرد که قانون اساسی را بر مبنای قوانین سکولار بنویسند؟

آیا می‌دانید که:

اردوغان روابط اقتصادی قوی با دولت میانمار که مسلمین را قتل عام می‌کند، دارد؟ و با این حال، برای ما فیلم بازی می‌کند و همسر و معاونش را می‌فرستد که در کنار مسلمانان برمه ایستاده و اشک تمساح بریزند و تظاهر کنند که در کنار مسلمانان برمه هستند.

آیا می‌دانید که:

ترکیه عضو پیمان ناتو است که مسلمانان را می‌کشد. اما طرفداران اردوغان، به خاطر اینکه برخی کشورهای مسلمان، با کشورهای عضو ناتو همکاری دارند، حاکمان آن کشورها را تکفیر می‌کنند. اما اردوغان را خلیفه‌ی مسلمین می‌دانند در حالی که اردوغان عضو پیمان ناتو است و مستقیم در قتل مسلمانان مشارکت دارد.

آیا می‌دانید که:

ترکیه در دهه‌ی 50 میلادی به همراه پیمان ناتو در جنگ با الجزایر شرکت داشت و در سازمان ملل ضد استقلال الجزایر رای داد.

آیا می‌دانید که:

ترکیه یکی از مسببین نابودی 4 کشور مسلمان است که مردم این کشورها را به انقلاب تشویق، و انقلابیون را ساپورت کرد.

آیا می‌دانید که:

ترکیه با کمک داعش، نفت سوریه را به سرقت برده است؟

آیا می‌دانید که:

ترکیه به مناسبت شصت و پنجمین سالگرد تاسیس اسرائیل، در سفارت اسرائیل در ترکیه جشن گرفته است؟ بعد اردوغان در جلوی دوربین‌های تلویزیونی، ادعای دشمنی با اسرائیل می‌کند و ابلهان باور می‌کنند!!!

آیا می‌دانید که:

در این روزها، اردوغان در سخنرانی‌هایش اسرائیل را تهدید می‌کند، اما همزمان و بنا به گزارش روزنامه‌ی حرّیّت ترکیه، یک عهدنامه‌ی سنگین تجاری با اسرائیل را امضاکرده است؟

آیا می‌دانید که:

خلبانان اسرائیلی در ترکیه آموزش می‌بینند؟

آیا می‌دانید که:

اردوغان در سال 2016 تصریح کرده که ترکیه نیازمند به وجود اسرائیل است؟

آیا می‌دانید که:

اردوغان در قضیه‌ی کشته شدن سه سرباز اسرائیلی که در هنگام محاصره‌ی قدس به هلاکت رسیده بودند، پیام تسلیت برای رئیس جمهور اسرائیل فرستاد؟

آیا می‌دانید که:

در ترکیه 26 پایگاه نظامی آمریکا وجود دارد که تنها هدفش حفظ امنیت اسرائیل و زدنِ کشورهای عربی است؟ و آیا می‌دانید که ترکیه تنها کشوری است که بیشترین پیمان نامه‌ی دفاع مشترک را با یهود دارد؟ و آیا می‌دانید که ترکیه و اسرائیل دائما مانورهای نظامی مشترک با هم برگزار می‌کنند؟

آیا می‌دانید که:

هواپیماهای ترکیه، آتش‌سوزی جنگل‌های اسرائیل را خاموش کردند؟

آیا می‌دانید که:

ترکیه اولین کشوری در دنیا بود که تایید کرد، قدس شریف، پایتخت ابدی اسرائیل باشد؟ این قضیه در معاهده‌ی عادی سازیِ روابط بین این دو کشور در سال 2016 صورت گرفت.

آیا می‌دانید که:

ترکیه کشوری است که کارخانه‌ی لاکهید مارتین را در زمین‌های خود تاسیس کرده تا موشک‌های اسرائیلی در آن به تولید برسد؟ در حالی که فریب خوردگانِ اردوغان شش هفت سال قبل در جنگ اسرائیل با غزه، امارات را به دروغ، متهم می‌کردند که هزینه‌ی موشک‌های شلیک شده به غزه را می‌پردازد…

آیا می‌دانید که:

اردوغان و همسرش به اسرائیل رفته و تاجی از گل را بر ضریح قربانیان یهودی سوزی گذاشته و به زیارت قبر موسس صهیونیسم رفتند؟

آیا می‌دانید که:

اردوغان در سطح جهانی، تنها غیر یهودی است که مدال شجاعت یهود به نام ایپاک به او داده شده است؟ این مدال به خاطر تقدیر از اردوغان به خاطر خدماتی است که برای یهود انجام داده است.

آیا می‌دانید که:

ترکیه صاحب بزرگ‌ترین سالن‌های قمار بازی در دنیاست؟

آیا می‌دانید که:

ترکیه دارای ماهواره‌ی تلویزیونی است که نصف کانال‌های آن، ترویج فاحشگی است و زنان و مردان برهنه را نشان می‌دهد، و نصف دیگر هم زنان نیمه لخت؟

آیا می‌دانید که:

ترکیه تنها کشوری در دنیاست که اتحادیه‌ی فاحشگان دارد؟ یعنی در این کشور، فاحشه‌ها برای خود اتحادیه‌ی صنفی دارند که در سال 2013 در زمان اردوغان تاسیس شده است، و اسم آن «صنف خورشید سرخ» است.

آیا می‌دانید که:

در زمان اردوغان، میانگین انتشار فاحشگی در ترکیه به میزان 220 درصد افزایش یافته است؟

آیا می‌دانید که:

ترکیه یک میلیون و پانصد هزار جریب زمین را به کشت انگور اختصاص داده تا به وسیله‌ی آن مشروب تولید کند؟ و آیا می‌دانید که یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید مشروب با نام TEKEL را مالک است؟

آیا می‌دانید که:

ترکیه بعد از آلبانی، دومین کشوری است که به حقوق همجنسگرایان اعتراف نموده است؟ اولین ازدواج همجنسگرایان نیز در سال 2014 و در زمان اردوغان صورت گرفت و اردوغان جشن بزرگی به خاطر احترام به رهبر همجنسگرایان ترتیب داد و اصلا هم عجیب نیست که امیر قطر در این جشن حاضر شود تا به همجنسگرایان تبریک بگوید…

آیا می‌دانید که:

ترکیه اولین کشوری در دنیاست که این حق را به همجنسگرایان داده تا در خیابان‌ها به دنبال مشتری برای خود بگردند؟ بنا بر این وقتی به این کشور نمونه‌ی اسلامی (از نظر اخوانی‌ها و فریب خوردگانِ ساده لوح) مسافرت کردید، در خیابان‌ها مواظب باشید!!!

آیا می‌دانید که:

ترکیه پایگاهی برای همه‌ی کسانی است که از لحاظ فکری و عقلی و جنسی و اخلاقی، تندرو و متشدد هستند؟

آیا می‌دانید که:

مصر چهار بار به خاطر فلسطین جنگید و شهید داد. آیا کسی می‌تواند یک نمونه بیاورد که ترکیه، فقط یک تیر به سمت اسرائیل پرتاب کرده باشد؟

آیا می‌دانید که:

بعد از همه‌ی این مسائلی که ذکر کردیم، باز هم کسانی هستند که سنگ ترکیه و اردوغان را به سینه بزنند و اردوغان با یک پوشیدن شال فلسطینی، به راحتی آنها را فریب می‌دهد؟

تهیه شده در مرکز رد شبهات خوارج

تهیه و تنظیم و ترجمه: سید ابوبکر یگانه قلاتی

مرکز رد شبهات خوارج

رد شبهات خوارج

صفحه‌ی فیسبوک رد شبهات خوارج:

https://www.facebook.com/khawarej/

کانال تلگرام:

https://t.me/khawareg

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا