رد بر اخوان المسلمینکتب

اخوان المسلمین بین ماسونیت و پوشش دینی (قسمت 09)

یکی دیگر از روش‌های تخریب مخالفین:

کافر خواندن آنهاست، مگر اینکه در جماعتشان باشند

از این رو؛ اخوان المسلمین در دنیا و در همه‌ی کشورهای اسلامی جنگی بی وقفه را بر علیه همه‌ی کسانی به راه می‌اندازند که زیر نظر جماعت آنها نیستند. حتی اگر این اشخاص دارای فهم و عمل بیشتری نسبت به اسلام باشند، اما باز هم دائما محل اتهام و جنگ و حملات تخریبی قرار دارند و اخوان نیز این عمل را تا زمانی که در خدمت جماعتشان باشد، مشروع می‌دانند. چنان که قبلا – در بخش قبل – از مختار نوح و یوسف قرضاوی و عبدالحلیم محمود ذکر کردیم.

خرباوی در کتاب «سرّ المعبد» (ص279) می‌نویسد که سعید حوّی – مسئول عام جماعت اخوان در سوریه و متفکر آنها – در کتاب خود «المدخل إلی دعوة الإخوان المسلمین» می‌گویند: «ما در اینجا به مطالعه‌ی نصوص خواهیم پرداخت تا به ویژگی‌های جماعت مسلمین دست یابیم، و مبرهن نموده‌ایم که این ویژگی‌ها در دعوت استاد حسن البنا موجود است»!.

می‌گویم: اگر مواصفات جماعت مسلمین همان است که در دعوت حسن البنا موجود می‌باشد که طبعا همان دعوت اخوان المسلمین است! پس محل إعراب کسی که تحت پوشش این جماعت نباشد، چیست؟!

جواب این سوال را خرباوی به ما می‌دهد. او باز هم به نقل از سعید حوّی می‌گوید: [«ویژگی‌های جماعتی که درست است آن را جماعت مسلمین بدانیم، در جماعت اخوان، چنان که حسن البنا آن را بر پا نمود، موجود است»؛ بنا بر این بدون هیچ شکی، اخوان همان جماعت مسلمین است]. [سر المعبد، (ص279)].

می‌گویم: خواننده‌ی گرامی، این جواب سوالت است. تحویل بگیر؛ جماعت اخوان همان جماعت مسلمین معتبر و صحیح از نظر اخوان است!! و اما بقیه‌ی مسلمانان، نه اعتباری در این زمینه دارند و نه اسلامشان صحیح است!

بشیر الکبتی مسئول عام اخوان در لیبی نظرش این است که کشور لیبی مسلمان نیست و به دنبال مسلمان سازی آن است. او در جواب مجری که از او می‌پرسد: شما خود را به پروژه‌ای اسلامی ربط می‌دهید؟ پس یعنی پروژه‌ای اسلامی وجود دارد؟

بشیر الکبتی جواب می‌دهد: «ما پروژه‌ای اسلامی داریم که همان مسلمان سازی جامعه به صورت مسالمت آمیز است. ما جامعه را دعوت می‌کنیم که…

مجری (با قطع سخن او): در لیبی، مردم مسلمان هستند!!

بشیر الکبتی – در حالی که می‌خواهد لغزشش را بپوشاند – می‌گوید: برای تطبیق اسلام، چه در لیبی و چه در غیر لیبی، دعوت به اینکه مردم اسلام را همانند منهج زندگی بپذیرند. همانند جایگزینی برای منهج غربی یا شرقی یا غیره…»[1]. [برنامه‌ی مصاحبه‌ی خصوص در شبکه‌ی العربیة 15/10/2012].

می‌گویم: مردم لیبی به فضل و منت و کرم الله، مسلمانند…، و اگر اخوان بر لیبی حکم کنند؛ رافضه «شیعه» به خاطر هم پیمانی اخوان با آنها بر ما وارد خواهند شد، و همچنین یهود نیز تحت مسمای شهروندی وارد کشورمان خواهند شد… بهترین شاهد آن نیز مقالاتی است که در روزنامه‌هایی مثل «روزنامه‌ی برقة» و «الشرق الأوسط» در مدح مصاحبه‌ی روزنامه با لوفان یهودی که رئیس اقلیت مذهبی لیبی است، نوشته‌اند.

این کارها و سخنان اخوان المسلمین به خوبی تاکید می‌کند که اخوان دارای اصل دیکتاتوری از نوع درجه‌ی یک هستند! و اسلام نزد آنها کاملا مردود است جز آن مقداری که خودشان انجام می‌دهند؛ وکیل اخوان، منتصر الزیّات می‌گوید: «این جماعت می‌خواهد اسلام و سیاست را احتکار کند، و اسلام را از هیچ کسی قبول نمی‌کنند جز آنچه از دهان اعضای خودشان خارج شود». [روزنامه‌ی مصری الأهرام 29/10/2005].

و همان طور که سکندری گفت: «و تعامل با مخالفین همانند تعامل با صابئه‌ای است که دین و ملت اسلام را ترک کرده‌‌اند». [سایت المصریون الیوم، صبحی عبدالسلام 1/4/2011].

[1] – این نوعی ریشخند کردن مردم است!! اخوان، اسلام را در خود پیاده نمی‌کنند. چطور می‌توانند آن را بر دیگران تطبیق دهند؟ بهترین دلیل نیز همان کشورهایی هستند که اخوان در آنها به قدرت رسیده‌اند!!! والله المستعان.

 

نویسنده: ابو ابراهیم فرج المالکی

مترجم: سید ابوبکر یگانه قلاتی

 

مرکز رد شبهات خوارج

رد شبهات خوارج

 

کانال تلگرام:

https://t.me/khawareg

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا