مقالات

پس از بیانیه‌ی هیئت کبار علما در تحذیر از اخوان المسلمین

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله و الصلاة والسلام علی رسول الله و علی آله و صحبه و من والاه….
اما بعد:
چند روز قبل هیئت کبار علمای سعودی بیانیه‌ای مبنی بر تحذیر از اخوان المسلمین صادر کرد که ترجمه‌اش را کانال و سایت رد شبهات خوارج برای اهل سنت فارسی زبان قرار دادیم. اما آنچه جالب بود این بود که همه‌ی آنهایی که تا دیروز اسم جامی و مدخلی از دهانشان نمی‌افتاد و هر که را مخالف خود می‌دیدند، جامی و مدخلی‌‌اش خطاب می‌کردند، به زعم اینکه این جامی‌ها و مدخلی‌ها به علما طعنه می‌زنند، پس از اینکه هیئت کبار علما در سعودی از حزب اخوان المسلمین تحذیر داده و این حزب را گروهی تروریستی نامید که خود را در لباس دین مستور نموده تا به اهداف غیر دینی‌اش برسد، ناگهان همگی تغییر موضع داده و شروع به طعنه زدن به هیئت کبار علما و بدگویی از آنان کرده‌اند. جالب بود که شیخ سلیمان رحیلی حفظه الله نیز گوشزد کرده بود که بعد از این فتوا، هیئت علمای کبار در سعودی، مورد هجوم اخوانیها و همفکرانشان قرار خواهند گرفت، و دقیقا نیز همینطور شد. همهی اخوانیها سر از زیر خاک در آورده و به هیئت کبار علما توهین میکنند.
الان هر کسی را دیدید که در رسانه‌های جمعی مثل فیسبوک و اینستاگرام و توییتر حرف از فتوای حکومتی و عالم درباری می‌زند، شک نکنید اخوانی است و گر چه ادعا نماید که اخوانی نیست. زیرا رگه‌های تکفیر در این سخن، به خوبی نمایان است. چه اینکه از قدیم الزمان، خوارج و گروه‌های منحرف، به علمای اهل سنت اتهام درباری بودن را می‌زده‌اند.
جالبتر این است که اتهاماتی که به هیئت کبار علما وارد می‌کنند، همان اتهاماتی است که بیست، سی سال قبل توسط بن لادن و همفکرانش به هیئت کبار علما وارد می‌شد.
این نشان می‌دهد که حرف آن عده از علمایی که سالها پیش می‌گفتند همه‌ی این گروه‌های تکفیری و تروریستی از رحِم اخوان المسلمین خارج شده‌اند، بیراه نبوده و درست می‌گفته‌اند. علمایی همچون شیخ ربیع مدخلی و شیخ محمد امان جامی رحمه الله. همین کافیست برای کسی که دنبال حق است، بداند که لقب جامی و مدخلی از کجا نشأت گرفته و چرا به کار رفته است. همه‌ی اتهاماتی که به شیخ محمد امان و شیخ ربیع می‌زنند، دروغ و کذب است. اما برای اخوانی‌ها، نصرت حزبشان مقدم است بر نصرت حق و عقیده‌ی اهل سنت. و چون محمد امان و شیخ ربیع، تظاهر اخوانی‌ها به دین دوستیشان را برای مردم آشکار کردند، آنها با شایعه پراکنی در مورد آنها، مردم را از این دو عالم گرانقدر متنفر کردند. اما غافل از اینکه حق همیشه پیروز خواهد بود و باطل، گر چه مدتی جولان هم داشته باشد، اما در آخر محکوم به شکست است.
حال باید اهل سنت مواظب باشند که اخوانی‌ها پس از اینکه حزب اخوان در بین مردم رسوا شده، با چه اسم دیگری ظهور خواهند کرد؟ باید اصول فکری اخوان المسلمین را بشناسند تا بعدا به هر اسم دیگری که بخواهد مردم را بفریبد، با دیدن عملکردشان و اصول فکریشان، بداند که اینها در واقع خوارجند و از آنها بر حذر باشند.

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته
سید ابوبکر یگانه قلاتی
کوالالامپور
28 ربیع الأول 1442 هجری
24 آبان 1399 شمسی
14 نوامبر 2020 میلادی
تهیه شده در:
مرکز رد شبهات خوارج

http://www.khawarej.com

صفحه‌ی فیسبوک رد شبهات خوارج:

https://www.facebook.com/khawarej

صفحه اینستاگرام:

https://www.instagram.com/rad_khawarej

کانال تلگرام:

https://t.me/khawareg

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا