مقالات

اخوان المسلمین و اسرائیل: دو روی یک سکه

اطلاعاتی در مورد اخوان المسلمین در اسرائیل. اینها را در رد بر خوشحالی ظاهری اسرائیل در مورد بیانیه‌ی هیئت کبار علما می‌نویسم. (گرد آوری و ترجمه است).

روابط اخوان المسلمین و اسرائیل

 

اولا: اسرائیل به مانند آمریکا و انگلیس، حزب اخوان المسلمین را حزبی تروریستی نمی‌داند.

اخوان المسلمین در اسرائیل تحت مسمای (الحرکة الإسلامیة) به دو گروه تقسیم شده‌اند:

اخوان المسلمین نماد خیانت

یک: حرکت اسلامی در شمال.

دو: حرکت اسلامی در جنوب.

اختلاف بین این دو فقط در مشارکت این دو حزب در حیات سیاسی اسرائیل و کنیست اسرائیل است.

حرکت اسلامی جنوب در حزبی سیاسی با نام (القائمة العربیة الموحدة) مشارکت دارد. این حزب سیاسی متشکل از حرکت اسلامی جنوب و حزبی به نام (بلد) است. ریاست این حزب را عزمی بشارة به عهده دارد. اما عزمی بشاره کیست؟ عزمی بشاره از اعضای سابق پارلمان اسرائیل است که الان مشاور امیر قطر – بزرگترین تامین کننده‌ی مالی اخوان المسلمین و گروه‌های تروریستی – است. او دارنده‌ی پاسپورت اسرائیلی و قطری است. تنها دختر عزمی بشاره الان در دانشگاه عبری تلاویو مشغول به تحصیل است. حزب بلد که موسسش عزمی بشاره است، دارای 4 کرسی در پارلمان اسرائیل است. این چهار کرسی را الان منصور عباس، ولید طه، سعید الخرومی و ایمان خطیب پر کرده‌اند که همگی از اخوان المسلمین هستند.

لازم نیست در مورد هر یک از این اعضا مفصل صبحت کنیم. فقط منصور عباس چند روز قبل یکی از حرف‌هایی که زده، این بود: من به دنبال صلحم. نتانیاهو به دنبال جنگ نیست. پس من می‌توانیم صحبت کنیم.

در مورد نتانیاهو می‌گوید: وقتی حرف از به کار بردن زور باشد، او انسانی واقع گراست، و به خوبی مرزهای عملیات نظامی را می‌شناسد.

این منصور عباس از اعضای اخوان المسلمین است که نتانیاهو را شریک خود می‌داند.

اما شعبه‎ی دوم اخوان یعنی حرکت اسلامی شمال: این گروه ادعا می‌کند که مشارکت در انتخابات اسرائیل را رد می‌کند. یکی از بارزترین چهره‌های این حزب، منافقی به نام رائد صلاح است. این شخص، حامل پاسپورت اسرائیلی است.

رائد صلاح از اخوانیهای فلسطین

در تصویر، رائد صلاح به عنوان “شیخ اقصی” در سال 1990 م را مشاهده می‌کنید که در کنار یوسی پیلین و نخست وزیر اسرائیل، یعنی ایهود باراک قرار گرفته و از عرب فلسطین می‌خواهد که به احزاب اسرائیلی رای دهند. اما الان رای دادن به احزاب عرب را رد می‌کند.

این استراتژی امروز در خدمت نتانیاهو است ، زیرا رای نیاوردن اعراب و عدم شرکت در انتخابات به معنای نمایندگان کمتر برای آنها و نمایندگان بیشتر برای احزاب صهیونیست است که به معنای فرصت‌های بیشتر نتانیاهو برای حفظ کرسی خود است.

شواهد دیگری که نشان می‌دهد نتانیاهو از عدم مشارکت اعراب در انتخابات بهره‌مند شده رسوایی است که آشکار کرد بودجه‌ی جنبش تحریم انتخابات توسط عرب فلسطین، توسط سکان شهرک‌های سرائیلی تأمین می‌شود.

کمال خطیب فلسطینی، تابعیت اسرائیلی دارد و از اعضای اخون المسلمین است، و همچنین از پیروان رائد صلاح است. وی بعد از هجومش به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، در بین مردم این کشورها شناخته شد. او در مصاحبه‌ای تلویزیونی می‌گوید: درست است که مسجد الأقصی توسط یهود اشغال شده، اما حرمین مکه و مدینه توسط آل سعود اشغال شده. اول باید حرمین را از اشغال آنها در آورد. (این حقد و کینه را ببینید که از حقد و کینه‌ی یهود نسبت به مسلمین هم بیشتر است). رسوایی‌های کمال خطیب بسیار زیاد است که چند تا از آنها را ذکر خواهیم کرد تا ببینید روابط اخوان المسلمین و اسرائیل در فلسطین چگونه است و آنها کاملا خادمان اسرائیل هستند.

کمال خطیب

کمال خطیب به عنوان مشاور وزیر ادیان اسرائیل در امور اسلامی کار می‌کند. حقوق ماهانه‌اش 10 هزار دلار (معادل چیزی حدود 260 میلیون تومن) است. از ماشین دولتی استفاده می‌کند و در این عکس مشاهده می‌کنید که کاغذی چاپ شده توسط وزارت امور دینی اسرائیل را حمل می‌کند.

کمال خطیب

در این تصویر مشاهده می‌کنید که کمال الخطیب، در منزل خود لوح تقدیری از رئیس پلیس اسرائیل دریافت می‌کند به خاطر همکاری‌هایش برای حفظ امنیت دولت اشغالگر قدس.

کمال خطیب

در این تصویر هم چنان که توضیح داده شده، کمال الخطیب تظاهراتی را رهبری می‌کند که شعارش ایجاد وحدت بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها می‌باشد.

حال اینها دم از مقاومت در برابر اسرائیل می‌زنند و کشورها مسلمان و خصوصا کشورهای عربی را به خیانت در قضیه‌ی فلسطین متهم می‌کنند.
اسرائیل نیز می‌خواهد با اظهار خوشحالی از فتوای علمای هیئت کبار علما در تحذیر از اخوان المسلمین، از آب گل آلود ماهی بگیرد. غافل از اینکه مردم آگاه‌تر از آن هستند که دیگر فریب نمایش‌های آنها را بخورند.
نتیجه: اخوان المسلمین و اسرائیل: دو روی یک سکه هستند.

انتهای مطلب…

 

 

 

تهیه شده در:
مرکز رد شبهات خوارج

http://www.khawarej.com

صفحه‌ی فیسبوک رد شبهات خوارج:

https://www.facebook.com/khawarej

صفحه اینستاگرام:

https://www.instagram.com/rad_khawarej

کانال تلگرام:

https://t.me/khawareg

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا