مقالات

دین الله یکی است

حاکم نیشابوری رحمه الله از صحابی جلیل القدر حذیفه بن یمان رضی الله عنه روایت کرده که گفت: «هر کدامتان دوست دارد بداند که آیا دچار فتنه شده یا خیر، باید بنگرد؛ اگر چیزی را حلال می‌داند که قبلا آن را حرام می‌دانست، شک نکند که دچار فتنه شده است! و اگر چیزی را حرام می‌داند که قبلا آن را حلال می‌دانست، باز هم دچار فتنه شده است».
در روایت دیگری آمده که وقتی ابو مسعود انصاری رضی الله عنه بر حذیفه بن یمان رضی الله عنه وارد شد، حذیفه به او گفت: «بدان که گمراهی آشکار آن است که چیزی را خوب بدانی که قبلا آن را بد می‌دانستی، و چیزی را بد بدانی که قبلا آن را خوب می‌دانستی. از رنگ عوض کردن بر حذر باش – و هر روز بر یک رأی و مذهب نباش – چرا که دین الله، واحد است».
غرض از ذکر این آثار، مذمت دو رنگی و دو رویی بود. اینکه شخصی یا گروهی، هر از چندی، رنگ عوض کنند و چیزی را که دیروز بد می‌دانستند، امروز خوب بدانند. مثال بارز آن، حزب اخوان المسلمین است. این رنگ عوض کردن یکی از ویژگی‌های بارز حزب اخوان المسلمین است. حزبی که تا دیروز دم از احیای خلافت اسلامی و اجرای احکام و فرامین الهی در زمین می‌زد، ناگهان با 180 درجه تغییر رویکرد، اعلام کرد که اصلا به دنبال حکومت دینی نیست. این را در سخنان قرضاوی که می‌گفت: ما به دنبال دولت دینی نیستیم، بلکه به دنبال دولت مدنی هستیم….
و سخنان محمد مرسی که در تبلیغات انتخاباتی گفت: ما به دنبال دولت دینی نیستیم، بلکه دولت دینی اصلا در جهان وجود ندارد. ما دولت مدنی می‌خواهیم. و : ما دولت خدا محور نمی‌خواهیم، بلکه دولت مدنی می‌خواهیم…
و محمد حسّان و طارق سویدان و خیلی دیگر از سران و رهبران اخوان می‌توان یافت. تا جایی که حتی راشد الغنّوشی، رهبر اخوان المسلمین در تونس بعد از پیروزی در انتخابات این کشور به صراحت گفت: قانون اساسی ما قرآن نیست!!!
شما می‌توانید فقط در همین یک مورد، چنین تناقض بزرگی را ببینید که نشانگر از صادق نبودن این حزب در ادعاهایش است و معلوم می‌کند که این حزب، دین را وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف خود قرار داده و نفس دین زمانی که در خدمت اهدافش نباشد، برایش اهمیتی ندارد و حتی با آن مبارزه هم می‌کند. نسأل الله السلامة فی دیننا

سید ابوبکر یگانه قلاتی
تهیه شده در مرکز رد شبهات خوارج

✍🏻مرکز رد شبهات خوارج
🌐http://www.khawarej.com

🗨صفحه‌ی فیسبوک رد شبهات خوارج:
🌐ttp://www.facebook.com/khawarej

🔹صفحه اینستاگرام:
🌐https://www.instagram.com/rad_khawarej

🔚کانال تلگرام:
🌐https://t.me/khawareg

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا